Opinia kominiarska – kiedy będziesz jej potrzebował

Opinia kominiarska to kluczowy dokument, który dostarcza informacji o stanie technicznym i bezpieczeństwie Twojego komina. Potrzebujesz opinii kominiarza? Zadzwoń - 662 109 797

W dzisiejszym wpisie skupimy się na jednym z istotnych elementów w obszarze kominiarstwa – opinii kominiarskiej. Jest to dokument wydawany przez kominiarza po przeprowadzeniu szczegółowej analizy i oceny stanu technicznego oraz bezpieczeństwa komina i instalacji gazowej. Jest ona wymagana prawnie.

Opinia kominiarska - kiedy będziemy jej potrzebowali?

Opinia kominiarska - sprawdzanie komina

 

Istnieje kilka sytuacji, gdy potrzebna jest opinia kominiarska. Zalicza się do nich:
– oddanie do użytku nowo wybudowanego domu,
– ubieganie się o pozwolenie na budowę,
– kupno lub sprzedaż nieruchomości,
– modernizacja domu
– lub wystąpienie szkód w systemie wentylacyjnym lub grzewczym.

Co zawiera opinia kominiarska?

Opinia kominiarska zawiera niezbędne informacje, takie jak:
– cel wystawienia,
– dane właściciela,
– adres nieruchomości
– oraz personalia uprawnionego kominiarza.

Warto pamiętać o regularnych przeglądach kominiarskich dla własnego bezpieczeństwa oraz w niektórych przypadkach ze względu na wymóg przedstawienia opinii kominiarskiej organowi administracji architektoniczno-budowlanej.

Opinia kominiarska - dokument wydawany przez firmę Usługi kominiarskie Seweryn Dominiak

Opinia kominiarska jest ważna rok. Tylko uprawniony mistrz kominiarski może sporządzić opinię kominiarską. Dokument wydawany jest w dwóch egzemplarzach – dla właściciela nieruchomości oraz kominiarza. Zachęcamy właścicieli nieruchomości z instalacjami gazowymi do skorzystania z usług profesjonalnych kominiarzy, takich jak „Usługi kominiarskie Seweryn Dominiak”, aby zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo i jakość działania systemów kominkowych i gazowych.

Firma Usługi kominiarskie Seweryn Dominiak posiada certyfikowane i doświadczone grono kominiarzy, którzy podejmują się realizacji rzetelnych opinii kominiarskich. Nasz zespół podejmuje się przeprowadzenia wnikliwej oceny różnych elementów, w tym komina, przewodów kominowych, urządzeń grzewczych i instalacji gazowych. Wykorzystujemy nowoczesne narzędzia i technologie, które pozwalają nam dokładnie ocenić stan techniczny i bezpieczeństwo.

Skontaktuj się z nami!